طراحی و اجراء استخر و جکوزی:

اجرای استخر

طراحی و اجرای استخر سونا جکوزی

طراحی ظرفیت و ابعاد و کلیه تجهیزات استخر سونا جکوزی

شرکت مهرگان پارس با کادری مجرب و با سابقه کار و رزومه زیاد در سطح ایران آماده همکاری با شما عزیزان میباشد

اجرای لوله کشی استخر

امروزه با گسترش استفاده از تفريحات آبی در مجموعه هاو پارک ها و همچنین استفاده از استخر، جکوزی و سونا به عنوان تفریح و ورزش، مشتریان زیادی را به دنبال استفاده از این سرگرمی شاد و مفرح كشانده است. در قدیم ساختمان استخر ها از تاسیسات ساده ای شامل لوله کشی های آب سرد ورودی ، فاضلاب و لوله های تخلیه شونده و غیره بودند ولیکن امروزه با گسترش روز افزون تكنولوژي هاي تاسيساتي و فني در ساخت واجراي استخرهای آبي ، شاهد ورود تجهیزات و تاسیسات منحصر به فردی می باشیم که کلیه خواسته های شناگران در خود جای داده است. استخرهای شنا امروزه به نحوی طراحی می گردند که آب ورودی به استخرها در دمای استاندارد می باشند به نحوی که نه شناگران احساس بد داشته باشند و نه باعث کاهش تحرک بدنی آن ها گردد و همچنين با استفاده از تکنولوژی های مرسوم در دنيا ، از حیث رعایت مسائل بهداشتی نیز با استفاده از تجهیزات مخصوص تصفیه ضدعفونی کننده آب از بار آلودگی های میکروبی و همچنین با امر تصفیه مداوم آب از اسراف این نعمت خدادادی کاسته است .

انواع لوله های مورد استفاده در لوله کشی استخر

لوله های پی وی سی

لوله کشی پی وی سی انتخابی ایدهآل برای لوله کشی استخر است. ضخامت دیواره های لوله و استخر باید حداقل به اندازه 40 پی وی سی برای آب لوله کشی باشد. در واقع گوشت لوله از 20 پی وی سی نباید کمتر باشد ،شاید وسوسه انگیز باشد که از لوله ارزان تر برای ساخت استخر استفاده شود اما خسارات بیشتری را در آینده متحمل خواهید شد.

لوله های پلی اتیلن

(پلی اتیلن با چگالی پایین) و پلی پروپیلن لوله های استانداردی بودند که قبل از پی وی سی هاLDPE (پلی اتیلن با چگالی بالا) HDPE لوله های پلی اتیلن ، مورد استفاده قرار می گرفتند. لوله های پلی اتیلن هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرند ، برخی از نصاب ها و بسیاری از افرادی که استخرهای ده های پیش را ساخته اند و مشکلی پیش نیامده این لوله ها را تایید می کنند. لوله های پلی اتیلن به راحتی از روی رنگ سیاه آن و یک نوار رنگی که بر روی آن است قابل شناسایی است. لوله های سیاه بدون نوار رنگی بر روی آن لوله هایی هستند که فشار را تحمل نمی کنند و لوله های زهکشی و فاضلاب می باشند و از این نوع لوله ها نباید در ساخت استخر و لوله کشی استخر استفاده کرد. لوله های که روی آن ها دارای نوارهایی با رنگ قرمز و یا سبز می باشد می تواند فشار بالا را تحمل کنند و برای لوله کشی استخر ها و جکوزی ها مناسب می باشند.

لوله ABS

لوله های پلاستیکی بوتادین استایرن لوله هایی هستند که گاهاً در ساخت استخر مورد استفاده قرار می گیرند اما این انتخاب مناسبی برای لوله کشی استخر تحمل فشار را در سیستم بسته ABS نیست. طول قسمت اتصال بین دو لوله بسیار کمتر از لوله های پی وی سی می باشند به همین جهت لوله های لوله کشی استخر را ندارند.

لوله های فلزی

لوله های مسی یا لوله های گالوانیزه نباید برای لوله کشی استخر و جکوزی مورد استفاده قرار گیرند با این حال هنوز هم شاهد استفاده از پمپ و فیلترهای فلزی در سیستم تصفیه استخر هستیم. اگر استخر شما دارای سیستم لوله کشی فلزی است مطمئناً بعد از 1 الی 2 سال استخر شما غیر قابل استفاده می گردد.

انواع لوله کشی استخر

لوله کشی استخر در یک سیکل مدار بسته جریان دارد.تاسیسات های شنا با توجه به اینکه استخر سر پوشیده و یا روباز باشد ،نحوه استقرار تجهیزات موتورخانه آن ها متفاوت است. در استخر های روباز نیاز به گرمایش و سرمایش محیط نم باشد و فقط تسفیه و گرمایش آب مورد نیاز است .سیستم های تاسیساتی در استخرهای سرپوشیده و پارک های آبی ،سیستم گرمایشی و سرمایشی مناسب باید برای استخر انتخاب و در موتورخانه ی استخر نصب و مورد بهره بردارب قرار گیرد. در صورتی که استخر از نوع سرپوشیده باشد نیاز به تهویه سالن وجود ندارد . سالن مورد استفاده باید درجه حرارت مناسب و رطوبت آن مطلوب باشد .برای تامین درجه حرارت مورد نیاز باید از وسایل سرمایشی و گرمایشی استفاده نمود.

نحوه لوله کشی استخر

ایجاد بستری مناسب برای گردش آب در استخر و نحوه چیدمان و اجرای روش لوله کشی استخر برای گرم کردن و تصفیه آب استخر و گاهی اوقات برای ورودی آب نما و استفاده از سیستم گردش آب استخر برای آبیاری فضای سبز یا آبنما نیز می توان پیش بینی هایی انجام داد. یکی از موارد مهم در استفاده از مسیرهای جدا برای تصفیه یا گرم کردن استخر این است که اگر مسیرها جداگانه انجام گیرد کیفیت تصفیه آب یکنواخت و کیفیت آب استخر شفاف تر و بهتر انجام می گیردو شنا در این نوع استخرها دلچسب تر است. استفاده از لوله های UPVC برای سیستم گردش آب و همچنین عمر تاسیسات و پمپ ها بالاتر و بهتر است و در صورت نیاز به سیستم ازن زنی در استخر یا کلر زنی برای ضدعفونی لوله های استخر از بین نمی رود و در برابر اسید شده مقاوم تر هستند. روش لوله کشی استخر و نیز تصفیه آب استخر با سیستم ازن زنی در استخر و گند زدایی قوی و فیلتراسیون قوی می توان در مصرف آب نیز صرفه جویی کرد و کیفیت آب استخر را یکنواخت کنترل کرد . حتما یکسری از موارد های لوله کشی و ایجاد کانال های مخصوص برای ورودی و خروجی لوله ها و مراقبت از این تاسیسات استخر به عمر و کیفیت استخر اضافه می نماید.

اجرای لوله کشی استخر و جکوزی
>