نصب پکیج دیواری در بالکن

نصب پکیج دیواری در بالکن

نصب پکیج دیواری در بالکن

  • حجم فضای محل نصب پکیج دیواری در بالکن

محل نصب پکیج دیواری باید کلیه شرایط مورد نیاز دودکش را دارا باشد .
به ازاء هر کیلو وات توان دستگاه به 1 متر مکعب فضا نیاز است.

به طور مثال دستگاهی که 24 کیلو وات توان دارد به 24 متر مکعب فضا نیاز دارد. در صورتی که حجم محل نصب پکیج دیواری کمتر از حد مورد نیاز پکیج دیواری باشد، باید فضای محل نصب پکیج دیواری را به اتاق مجاور و یا فضای آزاد ارتباط داد که می توان بوسیله بریدن بالا و پایین درب اتاق به اندازه 5 سانتیمتر و یا قراردادن هواکش های مشبک در بالا و پایین درب فضای محل نصب پکیج دیواری را به اتاق مجاور به صورت دائماً باز ارتباط داد.

نکته مهم :

در صورتی که فضای محل نصب پکیج دیواری کمتر از حد مورد نیاز دستگاه باشد و نیاز بود که فضای محل نصب پکیج دیواری به اتاق مجاور و یا هوای آزاد ارتباط داده شود حتماً باید نوع ارتباط دائماً باز باشد. به طور مثال نمی توان از پنجره های قابل باز و بسته شدن و یا فن استفاده نمود، زیرا ممکن است که پنجره بدلیلی بسته شود و یا فن خراب شود و اکسیژن اتاق توسط دستگاه مصرف شود و باعث خفگی افرادی که در آن اتاق هستند بشود.

  • محل هایی که نمی توان دستگاه را در آنجا نصب نمود

هرگز نباید دستگاه دودکش دار را در مکان هایی زیر 8 متر مکعب یا فضاهای بسیار کوچک نصب نمود.


هرگز نباید دستگاه ها را در دستشویی، توالت، حمام ، رختکن، زیرزمین و امثال آن نصب نمود.


هرگز نباید دستگاه ها را در مکان هایی که احتمال خطر آتش سوزی دارند مانند : انبار کاغذ، تینر، رنگ و امثال آن نصب نمود.


هرگز نباید دستگاه ها را در محل هایی که در آن گاز های اسیدی موجود می باشد ( مانند بالای ماشین لباسشویی و .......) که باعث خوردگی اجزاء داخلی دستگاه شود نصب نمود.


نصب انواع پکیج‌ دیواری گلدیران مدل: پایونیر،مکث الیت،پرستیژ و...نصب پکیج گلدیران

نصب پکیج دیواری گلدیران
نکاتی که باید قبل از بازکردن کارتن پکیج دیواری گلدیران آن ها را چک نمود :
نصاب موظف است قبل از اینکه کارتن پکیج دیواری گلدیران را باز کند نکات ذکر شده در مراحل قبلی را چک نماید و مطمئن گردد که پکیج دیواری فروخته شده به مشتری برای نصب در منزل مشتری مناسب می باشد و بعد از نصب و در مواقع استفاده هیچ مشکلی برای مشتری اعم از دودکش و فشار آب و توانایی گرم نمودن ساختمان و آب گرم مصرفی پیش نخواهد آمد و در صورتیکه دستگاه فروخته شده به مشتری جهت نصب پکیج دیواری گلدیران در منزل مشتری مناسب نباشد باید دستگاه به فروشگاه عودت داده شود و دستگاه مناسب منزل مشتری تهیه گردد .

  • نصب پکیج دیواری

نصاب موظف است تا قبل از نصب پکیج دیواری پیچ پلاستیکی مشکی رنگ روی شیر هوا گیری را باز کند تا مسیر خروج هوا باز شود. لازم به توضیح است که در صورت باز نشدن پیچ هواگیری هوای سیستم تخلیه نمی شود و وجود هوا در سیستم باعث صدمه دیدن پمپ و مبدل می شود.

شابلون نصب را از داخل نایلون دفترچه راهنمای پکیج دیواری بیرون آورده و باید در جای مناسب روی دیوار حدوداً 40 سانتی متر زیر سوراخ دودکش دیوار نصب گردد و سپس با مداد محل هایی که باید سوراخ شود را روی دیوار علامت زده و سپس باید شابلون را از روی دیوار جدا نموده و با مته مناسب، دیوار را سوراخ نموده و پیچ ها و رولپلاک و قلاب آویز روی دیوار و پلاک سرویس را نصب نمود و پکیج دیواری را روی دیوار و در جای خود نصب نمود و شیلنگ ها و شیر فلکه های مورد نیاز را نصب نموده تا پکیج دیواری آماده آبگیری شود . بعد از نصب پکیج دیواری روی دیوار باید ارتباط دودکش را وصل نمود.

اگر پکیج دیواری داخل کابینت باشد باید از کف و سقف کابینت بریده شود تا هوا به اندازه کافی به پکیج دیواری برسد و از اطراف 5 ال 10 سانتیمتر با دیواره کابینت کناری فاصله داشته باشد تا برای تعمیرات بعدی امکان دسترسی به دستگاه وجود داشته باشد و دستگاه در محل هایی که امکان دسترسی مناسب جهت تعمیرات را نداشته باشد نباید نصب گردد. بدیهی است بریده شدن کف و سقف کابینت و ..... باید با رضایت خریدار (امضاء) همراه باشد . در دستگاه فن دار در صورت نیاز از حلقه های کم کننده حجم مناسب باید استفاده شود و محل اتصال دودکش به دستگاه توسط واشر چسبی آببندی زرد رنگی که داخل نایلون دفترچه دستگاه است باید آببندی شود.

  • تست و راه اندازی دستگاه


بعد از نصب دستگاه باید توسط شیر پرکن سیستم داخلی پکیج دیواری و لوله های رابط و رادیاتور ها را آبگیری نمود تا فشار سیستم شوفاژ به 1/5 Bar برسد. سپس نصاب موظف است رادیاتور ها و حوله خشک کن را هواگیری نمایید.

1: نصاب موظف است تا از باز بودن پیچ شیر هواگیری اطمینان حاصل نماید

2: نصاب موظف است پیچ هواگیری روی پمپ را باز کرده و از گریپاچ نبودن پمپ اطمینان حاصل نماید و هوای داخل پمپ را نیز تخلیه نماید و سپس پیچ را سفت نماید و از چکه نکردن آن اطمینان حاصل نماید و بعد از هواگیری دوباره فشار آب سیستم را چک نماید تا روی 1/5 Bar باشد

3:نصاب موظف است بعد از آبگیری سیستم از آببندی بودن اتصالات آبی اطمینان حاصل نماید و سپس شیر گاز زیر پکیج دیواری را باز نموده و بوسیله کف صابون از آببندی بودن اتصالات گاز نیز اطمینان حاصل کند و حتماً کلیه مهره های گازی داخل و خارج دستگاه را آچار کشی نماید

بعد از انجام مراحل بالا می توان دستگاه را به برق متصل نمود و پکیج دیواری را راه اندازی نمود و نصاب موظف است تا بعد از راه اندازی دستگاه و در حین کارکرد دستگاه، دوباره اتصالات گازی و برقی را چک نماید تا از نداشتن نشتی در آن ها مطمئن گردد و طزیقه استفاده و نگهداری از دستگاه را به مشتری آموزش دهد.

نصب پکیج دیواری

نصب پکیج دیواری ایران رادیاتور:

نصب پکیج دیواری ایران رادیاتور
  • راهنمای نصب پکیج دیواری ایران رادیاتور

قبل از هر چیز چند نکته مهم وجود دارد که باید به آنها توجه کرد: – به یاد داشته باشید ابعاد پکیج ایران رادیاتور میتواند بسته به محیط، سایز و اندازه، متغیر باشد، برای محاسبه تقریبی ظرفیت پکیج مورد نیاز نسبت به ابعاد باید متراژ واحد را در عدد 150 برای آپارتمان ها و در عدد 100 برای مراکز اداری ضرب کنیم. حداقل متراژ برای نصب پکیج ایران رادیاتور باید 64 متر مربع باشد وگرنه نیاز به نصب دریچه هوای تازه جهت احتراق الزامی است. – محیط نصب پکیج ایران رادیاتور باید کلیه ویژگی های اساسی نصب شامل حجم و شرایط مورد نیاز دودکش و محفظه هوا را دارا باشد – به ازای هر کیلو وات توان دستگاه 1 متر مربع فضا نیاز است. به عنوان مثال برای دستگاهی با توان N کیلو وات دقیقا به حداقل فضا و حجم N متر مربع نیز نیاز است. – در محیط اتاقی که دستگاه نصب شده است نیاز به دریچه یا به اصطلاح بهتر راه رد و بدل شدن هوا وجود دارد. بنابراین باید همیشه قسمتی از پنجره یا همچین چیزی برای عبور جریان هوا باز باشد، درست مانند توصیه ها برای بخاری ها چرا که در پکیج ها هم امکان جمع شدن گاز وجود دارد. وجود راهی برای عبور هوا از انباشت گاز در اتاق و صدمات احتمالی جلوگیری میکند. این مورد برای پکیج ها علی الخصوص پکیج فن دار ایران رادیاتور الزامی است پس در رعایت آن سهل انگاری نکنید. – حتما در نصب پکیج ایران رادیاتور این نکات را رعایت کنید که : دستگاه به هیچ وجه نباید در مجاورت مکان یا اشیاء قابل اشتعال مانند کاغذ، رنگ، مواد سوختنی و این دست موارد قرار گیرد یا نصب شود. – دستگاه هرگز در مجاورت گازهای خورنده نباشد، زیرا این گازها باعث آسیب رساندن به بدنه و بعضی قطعات دستگاه مانند پمپ میشوند. – دستگاه را تحت هیچ شرایطی در مکانهای خطرناکی مانند حمام یا دستشویی، زیرزمین یا مکان هایی با ابعاد کوچک یا بسیار کوچک قرار ندهید. – دستگاه را در مجاورت فن های قوی یا بادهایی که باعث اختلال در کار فن دستگاه میشود قرار ندهید. این مهم امکان جمع شدن گازهای سمی و خطرناک یا درست کارنکردن فن دستگاه را در پی خواهد داشت. – دستگاه را در مجاورت یا بالای وسایل گرمایشی خطرناک مانند اجاق گاز قرار ندهید. – دستگاه با دیوار مقابل خود باید فاصله حداقلی یک متر را دارا باشد. یک متر فاصله از دیوار مقابل، حداقل فاصله از طرفین و دیوار های مجاور شوفاژ دیواری ایران رادیاتور باید 15 سانتی متر باشد و حداقل فاصله پکیج دیواری ایران رادیاتور از کف زمین 140 سانتی متر باشد. برای اطمینان از ابعاد در محل نصب میتوانید از عکس پکیج ایران رادیاتور در ابعاد واقعی یا عکس سه بعدی استفاده کنید تا درک بهتری در موضوع داشته باشید. – پریز برق سیم اتصال به زمین را دارا باشد و استاندارهای این بخش در آن رعایت شده باشد. – دیوار و مصالح ساختمانی دیوار برای نصب پکیج دیواری ایران رادیاتور مناسب باشد و از استحکام کافی برخوردار باشد. – به سختی و میزان اسیدی یا بازی بودن آب توجه کنید سختی آب نباید بیشتر از 250 PPM باشد و میزان اسیدی و بازی بودن آب نباید از 8.5 بیشتر و از 7 کمتر باشد. – دیوارهای حساس به حرارت باید با عایق مناسب پوشانده شود.

  • طریقه نصب پکیج ایران رادیاتور

قبل از نصب حتما دفترچه راهنمای نصب پکیج ایران رادیاتور را مطالعه کنید. اجزای پکیج دیواری ایران رادیاتور که درون جعبه دستگاه قرار دارند شامل : دستگاه، نایلون دفترچه راهنما – شابلون نصب – دسته شیر پرکن، پلاک سرویس، قلاب آویز، کارت گارانتی، پیچ ها و روپلاک، حلقه های دودکش برای پکیج فن دار ایران رادیاتور توصیه مهم : کارتن دستگاه کاملا پلمپ بوده هیچ کس به غیر از نماینده رسمی ایران رادیاتور مجاز به باز کردن پلمپ دستگاه نیست، نماینده رسمی هم تنها در صورتی که موارد گفته شده جهت ایمنی را رعایت شده باشد مجاز به باز کردن پلمپ دستگاه است. اتصالات مورد نیاز برای نصب پکیج ایران رادیاتور شامل : صافی آب و گاز مناسب و با کیفیت، کلیه اتصالات مانند شیلنگ ها، شیر فلکه و واشرها، محافظ برق، سختی گیر، صافی ها که جهت نصب توسط نصاب به کار میرود که همگی باید از نوع با کیفیت و استاندارد باشند. خرید اتصالاتی شامل شیر فلکه، شیلنگ رابط، نوار تفلون، محافظ برق، سختی گیر و صافی اغلب به عهده مشتری است. طریقه نصب پکیج ایران رادیاتور به این صورت است که : نصاب قبل از نصب دستگاه شیر مشکی رنگ روی شیر هواگیری را باز میکند تا مسیر خروج هوا باز شود، عدم رعایت این مهم باعث عدم تخلیه هوای داخل سیستم شده و وجود هوا منجر به آسیب رسیدن به پمپ دستگاه می شود. شابلون نصب بیرون آورده میشود و در جای مناسب خود یعنی 40 سانتی متر زیر سوراخ دودکش دیوار نصب می گردد در مرحله بعد با مداد محل هایی که باید سوراخ شود علامت گذاری میشود، حالا شابلون را از روی دیوار جدا میشوند و توسط مته دیوار سوراخ میشود و پیچ ها، روپلاک، قلاب یا بست آویز روی دیوار و پلاک سرویس نصب میشوند و در انتها دستگاه در محل نصب خود روی بست آویز قرار میگیرد و باید محکم روی بست قرار گرفته باشد. بعد از نصب دستگاه شلنگ ها و شیرفلکه مورد نیاز نصب میشوند تا دستگاه اماده آبگیری شود. در اخر ارتباط دودکش به دستگاه وصل می شود. در پکیج فن دار ایران رادیاتور در صورت نیاز در مرحله نصب باید از حلقه های کم کننده حجم مناسب استفاده شود و محل اتصال دودکش به دستگاه توسط واشر چسبی زردرنگ آببندی که داخل نایلون دفترچه راهنمای دستگاه است آببندی میشود.نصب پکیج ایران رادیاتور

نصب پکیج بوتان :

نصب پکیج دیواری بوتان

نصب پکیج بوتان

جهت نصب دستگاه از اتصالات ،لوله ها و شیلنگ های استاندارداستفاده نمایید.(شیلنکهای فلکس استیل )
• تمام مقررات و ضوابط ایمنی نصب دستگاه های گاز سوز رعایت گردد.
• هر دستگاه پکیج باید مجهز به شیر گاز از نوع توپی ربع گرد باشد ، توصیه می شود برای لوله های رفت وبرگشت شوفاژ و آب سرد ورودی از شیر قطع و وصل مناسب استفاده شود .
• برای نصب دستگاه از شابلون نصب ارائه شده توسط شرکت سازنده استفاده نمایید.
• بست نگهدارنده یا آویز را طبق شابلون روی دیوار نصب نمایید.
• لوله کشی را مطابق شابلون انجام دهید
• لوله های آب و گاز را با نشت بندهای مناسب وصل نموده و در مسیر برگشت شوفاژ از یک صافی استفاده نمایید.
• دودکش را به صورت ثابت و محکم به دستگاه وصل نمایید تا در مقابل عوامل مکانیکی مقاوم باشد .

پکیج شوفاژ دیواری

نصب پکیج‌های دیواری :

نصب  پکیج‌های دیواری

نصب انواع پکیج‌های دیواری

راه اندازی

۱- شیر دستی اصلی گاز را باز نموده و کلید اصلی برق را وصل نمایید.
۲- بررسی نمایید که فشار کافی آب در مدار گرمایش وجود دارد (۷/۰ تا ۵/۱ بار).

نکات مهم در نصب پکیج

• دستگاه پکیج باید توسط سرویس کار مجاز نصب گردد.
• دستگاه پکیج حداقل سالی یک بار باید توسط سرویس کار مجاز بررسی و مورد سرویس قرار گیرد .
• تعمیر قطعاتی که از لحاظ ایمنی مهم است ، مجاز نمی باشد . این گونه قطعات (مانند شیر کنترل گاز ) را باید تعویض نمود و از قطعات اصلی که سازنده دستگاه در اختیار می گذارد استفاده نمود .
• جهت جلوگیری از صدمه به سیستم دستگاه ، هنگام رسوب گیری ، قطعاتی را که می خواهید رسوب گیری کنید ، جدا نمایید .
• هیچ گاه موادی که قابلیت اشتعال دارند نظیر (کاغذ ، تینر ،رنگ ) نزدیک دستگاه نگهداری ننمایید.
• برای جلوگیری از خورندگی دستگاه ، هوای احتراق ورودی باید عاری از موادی مانند هیدروکربن های هالوژنه که حاوی ترکیبات کلرو وفولور است ، باشد .
• اگر هوای احتراق از بیرون محیط نصب تامین می گردد و دارای مواد معلق و گرد و خاک است ، در مسیر ورود هوا به دستگاه از فیلتر استفاده نمایید.
• هوای احتراق نباید به وسیله معادن و یا تراشیدن و سایدن سنگ ها آلوده گردد.
• هوای احتراق نباید همراه تخم گیاهان باشد .
• هوای احتراق نباید از محل های نقاشی با رنگ یا سالن های آرایش که حاوی هیدروکربن های هالوژنه می باشد ، تامین گردد.
• آب ورودی به دستگاه نباید خوردنده و با سختی بالا باشد .
• در صورتی که خطر یخ زدگی وجود دارد، تا آنجا که ممکن است دستگاه را روشن نگه دارید در غیر این صورت آب داخل دستگاه را با باز کردن پایین ترین نقطه اتصال ، خالی نمایید.

پکیج شوفاژ دیواری

پکیج شوفاژ دیواری

توجه تمامی موارد ذکر شده در این قسمت باید توسط سرویسکار متخصص و مجاز انجام گیرد بنابراین با نمایندگی های خدمات پس از فروش مجاز تماس حاصل نمایید.

شماره نصاب پکیج

شماره نصاب پکیج

شماره نصاب پکیج برای نصب پکیج شوفاژ دیواری خود میتوانید با ما تماس بگیرید تمامی راه های ارتباطی با ما در زیر صفحه درج شده است
تماس مسقیم با مدیریت 09128696191 مهندس منتظری

نصب پکیج

نصب پکیج:

نصب پکیج برای نصب پکیج شوفاژ دیواری مراحل و ضوابط خواصی دارد که تماما باید رعایت شود که در مطالب بالا اشاره شده است

نصب پکیج

کادری مجرب و دوره دیده:

نصب پکیج

تغریبا اکثر پکیج شوفاژ دیواری های موجود در بازار دارای حده اقل دو سال خدمات پس از فروش و ضمانت از طرف کارخانه میباشد پس به خاطر داشته باشید اگر دستگاه شما دارای ضمانت بود و از زمان تعیین شده باقی مانده بود حتما برای رفع مشکل به نمایندگی های مجاز مراجعه کنید

>